O kapele

AnarchiA je česká rock-metalová kapela hlásící se k hard and heavy kořenům. Obrazem kapely jsou zpěvné melodické texty vycházející ze zpěvákova hrdla a úderné kytarové riffy vznikající pod prsty kytaristy. Za doprovodu basy udává celé formaci tempo motor složený z bicích nástrojů.

Členové

David Koreček – zpěv, kytara

Jan Kasl – kytara

Martin Sova – basová kytara

Daniel Šabatka – bicí nástroje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021

Nová éra kapely AnarchiA je již v plném proudu. David plně přebírá roli frontmana, za  bicími to již naplno rozjíždí Daniel Šabatka a basovými tóny tvrdí muziku Martin Sova. V listopadu se ke kapele dále přidává druhý kytarista Honza Kasl a doplňuje tak formaci o nové tóny…

2020

Rok 2020 je opět plný změn. Na začátku roku kvůli neshodám kapelu opouští zpěvák Tadeáš Vogel a baskytarista Karel Balej. V průběhu jara kapelu kvůli angažmá v dalších jiných kapelách po vzájemné domluvě opouští i Vojtěch Urban.

Nyní nastává nová éra kapely AnarchiA. Za bicí nástroje usedá Daniel Šabatka a tvorby basových tónů se ujímá Martin Sova. Roli frontmana kapely přebírá poslední původní a zakládající člen kapely David Koreček. Jsou to však právě Davidovi písně, kterými se kapela za 5 let své existence prezentovala, tudíž duch kapely žije dál…

2019

Na jaře roku 2019 kapela natáčí další videoklip, který náleží k desce Oheň v duši. Videoklip s názvem Bouře, se dostává na světlo 5.5.2019. Sezóna 2019 je v plném proudu a kapela koncertuje opět každý týden!!!

2018

V sezóně 2018 již kapela na plný plyn koncertuje v novém obsazení basové a zpěvové sekce. Letní festivalová sezóna je opět poměrně nabitá a kapela koncertuje každý víkend 1-2 koncerty. Koncem léta se začíná natáčet nové, v pořadí druhé CDéčko nesoucí název Oheň v duši. Toto CD kapela vydává na podzim roku 2018 a obsahuje celkem 8 písní včetně  intra.

2017

Počátkem roku 2017 kapelu pro nedostatek času a studiu v hlavním městě opouští basák Jan Kudrnáč a místo něj nastupuje Vlastislav Urban. Poté kapela natáčí svůj v pořadí druhý videoklip k písni Terminátor, který se odehrává v prostředí turnovské slévárny a hlavní roli si zde zahrál bubeník Vojtěch Urban. V roce 2017 však personální změny nekončí a nastupuje druhý bubeník Miroslav Plíva, který pomáhá společně se zaskakujícím basákem Honzou Kudrnáčem vykrýt smršť letních koncertů. Po letní sezóně kapelu opouští baskytarista Vlasta Urban a zpěvák Daniel Pelant.

Na podzim roku 2017 nastupuje zpěvák Tadeáš Vogel a nastává nový rozjezd kapely. Začátkem roku 2018 se ke kapele přidává mladý baskytarista Karel Balej.

2016

S novým rokem 2016 přichází i nový bubeník Vojta Urban. Vojta nahrazuje stávajícího Vláďu Horáka, který je nucen kvůli pracovní vytíženosti a nedostatku času kapelu opustit. S novým bubeníkem se kapela velice rychle sžívá a razí si cestu vzhůru do sezóny 2016. Na podzim roku 2016 kapela vydává své vysněné debutové album SOUDNÝ DEN, které obsahuje 10 skladeb představujících duši kapely.

2015

Turnovskou kapelu AnarchiA založili na počátku roku 2015 kytarista David Koreček a zpěvák Daniel Pelant. V takto malém městě nebylo vůbec jednoduché najít basáka a bubeníka se společným zájmem pro věc. Nakonec se však podařilo najít baskytaristu Honzu Kudrnáče a na post bubeníka usedl Vladimír Horák. Na podzim roku 2015 kapela natáčí svůj první videoklip Čaroděj noci, který se odehrává na zřícenině hradu Zvířetice. V této sestavě kapela působí celou sezónu roku 2015.

Nejbližší koncert

15. 10. 2022 | 19:15
Metanol Fest 2022
Hradec Králové - Club Lucie

Co hrajeme

kontakt

Tel.: 732 745 094
Email: anarchiaturnov@seznam.cz

Partneři

logo_netonline_RGB

 

LogoRekuper-negativ(3)

 

Anarchia 2016 | Realizace: Aleš Kopecký